Soğuk zincir

iG-150+T Tek Kullanımlık PDF Sıcaklık Kayıt Cihazı

Soğuk Zincir Nedir.?
Sıcaklığa duyarlı ürünlerin üretiminden tüketimine kadar her aşamada kendi özelliklerini koruyabilmesi için uygulanması zorunlu olan muhafaza, taşıma ve bunun gibi işlemlerin tamamını ifade eder.

Soğuk zincirde en önemli unsur sıcaklık değerinin tüm süreç boyunca ürünün değerlerine göre stabil tutulmasıdır.

Soğuk zincirde oluşacak kırılma yani herhangi bir aşamada meydana gelebilecek düşük performans, zararlı bakteri ve küf mantari oluşumuna neden olur ve bu bakteriler insan sağlığında ciddi sorunlara yol açabilir.

Ürünler üzerinde ısı farklılığından oluşan kötü huylu bakteriler ürünlerin lezzetinin de bozulmasina neden olurlar. Lezzetin bozulmaya başlaması soğuk zincirin kırıldığının ilk göstergelerindendir.

Soğuk zincir kalitesini yüksek tutarak ürettiğiniz, taşıdığınız, depoladığınız ve tükettiğiniz ürünlerin tazeliğini ve besin degerini korur, yarattiğiniz farklılıkla tercih edilirsiniz.

Soğuk zincirde oluşan kırılmalar genellikle sevkiyat aşamasında meydana gelir.

Her gün değisik ülkeler ve bölgeler arasinda bir çok sıcaklığa duyarlı ürün sevkiyatı yapılır, bu sevkiyatların sıcaklık verilerinin doğru ve güvenilir bir şekilde takip edilmesi gerekir.


  IG-150 Sıcaklık Kaydediciler

  iG150 serisi sıcaklık ve nem datalogger cihazları soğuk zincir izlemede güvenilir ve uygun maliyetli çözümler sunar.

  Yüksek hassasiyet ile sıcaklık ve nem ölçümü yapabilen iG150 serisi kaydediciler sevkiyat ve depolama sırasında doğru zamanda doğru ölçümler alınmasını sağlar.

  Kullanıcı dostu yapısı ile zamandan tasarruf saglayan iG150 serisi kaydediciler yırt-çalıstır özelliği sayesinde hızlı bir şekilde başlatılabilir.

  PDF raporlama sayesinde her hangi bir bilgisayar ve tablet ile özel bir programa gerek kalmadan kolay takip sağlar.
  Kayıt almaya başlatılan bir cihaz dışarıdan bir müdahele ile durdurulamaz, bilgisayara takılsa bile çıkartıldığında son kayit alma tarihine kadar kayit işlemine devam eder.

  Cihaz içerisindeki kayıtlar dışarıdan sabotelere karşı korumalıdır, cihaz pili bitse dahi doğru saklama koşullarında korunduğunda içerisindeki mevcut kayıtlar yıllarca saklanabilir ve gerektiğinde tekrar raporlanabilir.

  Veri paylaşim özelliği sayesinde kayitli mevcut verileri cihaz içerisindeki küçük bir yazilim ile farklı kullanicılar ile aninda paylaşabilir bu sayede olası sorun ve anlaşmazlıklarda hızlı çözümler üretebilirsiniz.

  Tüm ig150 serisi cihazlar Türkiyede Türk mühendisler tarafından geliştirilmiş ve üretilmiştir.

iG-150 Veri Sorgulama

Aşağıdaki form'a cihazınızın seri numarasını girerek web'e gönderilmiş kayıtları ve kalibrasyon belgelerini görebilirsiniz.
Bize Ulaşın

Aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.